Camiatik Mahallesi, Tatar Cami Sok. No:12, Urla/İzmir +90.232 754 2071

BizKimiz

BirUrla Lokantası

Urla’da Malgaca Pazarı’nın içinde, artık pek çok müdavimi olan, sadece Urla ya da İzmir’de değil, Türkiye’nin her noktasında, yurtdışında bile adı bilinen bir lokanta Beğendik Abi. Kapıdan içeri girer girmez sizi anne gibi kucaklayan, üreten, paylaşan bir lezzet noktası. Babaanne zeytinyağlılarıyla ot kültürünün, anne hamur işleriyle et yemeklerinin sizi aile sıcaklığıyla sarıp sarmaladığı durak. Çocukluk anılarıyla biriken ilk lezzetlerin zamanla ustalıkla yoğrulup masalarda zevkle sunulduğu meşhur

Begendik Abi…


GelenekselLezzetler

Şöhreti kulaktan kulağa yayılan bir efsane.

Abdurrahman Kaygusuzer’in işyerini lokantaya çevirme kararıyla başlayan ve ev hanımı eşi Handan Kaygusuzer’in artık sadece evlatları ve eşi için değil, pek çok kişi için mutfağa girişiyle devam eden Beğendik Abi öyküsü, şöhreti kulaktan kulağa yayılan bir efsane gibi kısa sürede duyuldu, öğrenildi. 1999 yılında 35 metrekare ve 4 masayla işe koyulan Beğendik Abi, bugün 60’tan fazla gazete, dergi, kitap ve sayısız sosyal platformda, pek çok kişi, kurum ve merciden beğeni alan bir başarı serüvenine dönüştü.  Artık Beğendik Abi’yi kurucuları değil,  Türkiye’nin meşhur gurmeleri, seçkin yazarlar ve yayınlar anlatıyor.


AynıTat ve Özenle

Her müşterinin bir misafir gibi ağırlandığı, her misafirin de aynı değerde önemsendiği Beğendik Abi, ikinci kuşağın da işe koyulmasıyla markalaşma sürecinde ilerliyor ve yeni lezzet noktalarına imza atmaya hazırlanıyor. Tabi ki o bilindik, dillere destan lezzetinden taviz vermeksizin, her noktada aynı tat ve özenle…

 
 • Urla'da en sevdiğim lezzet durağı Beğendik Abi Lokantasıdır. Güveçleri dillere destandı, güvecin eti neredeyse erimişti, tam bir lezzet cümbüşüydü. Hele mevsiminde pişirilen pirinçli enginar dolması vardı ki, insana parmaklarını yedirten cinsteydi.
  Mehmet Yaşin
  Mehmet Yaşin
 • Zeytin yağlı ev yemekleri... Nereye gitsem, hele Ege'de, ilk aradığım mutfak budur. Urla merkezdeki Malgaca Pazarı'ndaki "Beğendik Abi"yi elimle koymuş gibi buldum. Zaten adı da kolay unutulur gibi değil. Bu kadar basit! Balkan ve Ege yemekleri yapılıyor burada; hem lezzetli hem de hesaplı. Özetle; bu şirin mekanı çok beğendim. Sizlere de öneririm.
  Artun Ünsal
  Artun Ünsal
 • Özellikle eski gelenekleri sürdürmek, onları tekrar açığa çıkartmak denemek ve bunları paylaşmakla ilgili Beğendik Abi Handan Hanımın çabalarını, iyi niyetini ve samimiyetini taktirle hakkına teslim etmemiz gerekiyor. Şevketi bostanı, arap saçını, çalkamayı, Urla güvecini, ısırgan otunu unutmamak ve bu tatları hatırlamak istediğinizde yolunuzu doğru zamanlarda Beğendik Abi'ye çevirmeniz gerekiyor.
  Ahmet Güzelyağdöken
  Ahmet Güzelyağdöken

TümŞubelerimiz

Urla Beğendik Abi
Camiatik Mahallesi, Tatar Cami Sok. No:12, Urla/İzmir

+90.232 754 2071
Yol Tarifi

Forum Bornova Şubesi
372/24 Sk. No:4 Forum Bornova Girişi Bornova/İzmir

+90.232 342 7709
Yol Tarifi